FRAKCJE

STALKERZY

Najliczniejsza grupa społeczna w Zonie. Należą do niej wszyscy „cywile”, których do Zony przygnał ślepy los: poszukiwacze przygód, zbieracze skarbów, awanturnicy, osoby pragnące sławy i bogactwa, a nawet byli wojskowi i naukowcy.

Jest to najbardziej chaotyczna ze wszystkich grup w Zonie. Osoby do niej należące dzielą się na różne grupy, często ze sprzecznymi interesami. Nie znaczy to oczywiście, że nie ma tutaj samotników - po prostu większość wyznaje zasadę kupy - bo kupy nikt nikt ruszy.

Stylizacja:

  • cywilny ubiór
  • elementy pancerzy, masek p-gaz, liczników itp.

stalker artefakt stalker grupa stalker nawigator

 

WOJSKO

Lubisz błoto, deszcz, beznadziejne racje żywnościowe i przeciwników za każdą kępką trawy? Dołącz do służb specjalnych. Lecisz do Zony na krótką przebieżkę, tracisz ¾ swoich kolegów z unitarki, a potem pokazujesz w burdelu swoje kozackie blizny po ugryzieniu pijawki. Czego tu nie kochać, co? Bałtyjsk to w dalszym ciągu rosyjska ziemia, a Wojsko to oczy, uszy i zęby, które mają zapewniać spokojny sen rządowi Federacji Rosyjskiej. Wysyłani to najgorszych zadań, wpadają i wypadają z Zony jak duchy – dosłownie.

Stylizacja:

  • pełne umundurowanie w dowolnym rosyjskim kamuflażu
  • dowolna rosyjska broń

wojsko5

 

MONOLIT

Tajemnicza sekta wyznawców Monolitu znajdującego się w sercu Zony. Grupa wrogo nastawiona do wszystkich innych frakcji. Nieokrzesani szaleńcy lubujący się w torturach. Sprawia to, że spotkania z Monolitem zazwyczaj kończą się bolesną śmiercią.

Stylizacja:

  • biało-szaro-czarne stroje

 

NAUKOWCY

Międzynarodowy zespół doktorów i profesorów zajętych badaniem Zony. Dzieli się na dwie grupy – pracowników naukowych stacjonarnych i niestacjonarnych. Jak się domyślasz, to Ci drudzy mają przesrane – pomarańczowe kombinezony, w których widać ich z kilometra, walizki z próbkami, a do obrony co najwyżej pistolet maszynowy.

Życie Naukowca to nie rurki z kremem. No, chyba że popijając kawkę grzejesz tyłek w bezpiecznym bunkrze, a jedyną rzeczą łącząca Cię z badaniami jest biały fartuch.

Stylizacja:

  • cywilny strój, biały fartuch
  • pomarańczowy kombinezon

naukowcy